Články

Co jsou tyto stránky zač ?

Asi bych měl v první řadě vysvětlit důvod vzniku a existence těchto stránek. Když jsem před více než dvěma lety objevil unikátní techniku spojující práci na počítači a chůzi, považoval jsem to za podivný výstřelek. Dlouhé studium převážně anglických podkladů a velké množství nadšených uživatelů v zahraničí mě ale utvrdilo v tom, že tento produkt 5-ti letého lékařského výzkumu Dr. Levina jakkoliv vypadá podivně, má reálný základ a využití. U nás se o chůzi při práci ale téměř nelze nic solidního dozvědět, protože většina lidí po přečtení nadpisu okamžitě píše do diskuzí, že "to je nesmysl" aniž by se byť na chvíli ponořili do reálných podkladů, závěrů lékařských studií a pustili si nějaké video. Aby to česky hovořící uživatelé měli snazší, vytvořil jsem tyto ryze nekomerční stránky pro popularizaci chůze při práci a doufám, že se stanou startovním bodem všem, které možnost takto omezit dlouhé sezení zaujme.

Mé prostorově úsporné řešení

V okamžiku kdy jsem se rozhodl, že je chůze při práci pro mě ideální cestou jak napravit dlouhá léta sezení u počítače, jsem okamžitě začal přemýšlet, jak do našeho malého bytu dostat něco tak velkého jako je  běhací pás a jak zajistit, že bude možné u počítače střídavě i sedět. Problém byl, že se svým počítačovým pracovištěm "hostuji" v dětském pokoji. Prcek má svůj pokojík jinak celý pro sebe a do obýváku spojeného s kuchyní (jediný další pokoj) se už nevejde nic dalšího. Zdálo by se nemožné v takovéto situaci byť jen uvažovat, že bych takové monstrum pořídil a provozoval ve stejném místě. Kdyby ....

Číst dál...

Energetická bilance dnešního stylu života

Přemýšleli jste někdy o tom, kolik energie dnes člověk spálí pohybem a kolik to asi tak mohlo být třeba před 20, 50, 100, nebo třeba 1000 lety ? Samozřejmě, že každý člověk to má trochu jinak, ale dosahuje dnes vůbec někdo energetických výdejů našich předků ? Obavám se, že ne a jen za posledních 20 let to s námi jde pěkně z kopce. Posuďte sami.

Číst dál...

Proč chodit při práci

Chůze při práci není výmysl několika nadšenců z IT branže, kteří by se chtěli za každou cenu lišit, ale jde o odpověď jednoho z významných endokrinologů a dietologů na otázku stále se snižujícího množství pohybu napříč celou populací. Dr. James Levine z uznávané kliniky Mayo tak dal světu možnost, jak u dříve sedavé práce nesedět a zároveň udržet a možná i zvýšit svoji pracovní výkonnost.

Číst dál...

Chůze při práci - kdo to vymyslel ?

Ne - nebyl jsem to já (i když bych rád). Tyto stránky jsou zde pro nekomerční šíření velmi šikovné myšlenky někoho jiného.

Číst dál...