Články

Poprvé na pásu

První zkoušky pásu se nesly v rodinném duchu - všichni si chtěli vyzkoušet, jaké to je chodit na místě a jak rychle na tom dokáží běžet. Nikdo dřív skutečný pás ani neviděl, natož aby si jej vyzkoušel. I 2-leté děti (samozřejmě permanentně držící se svého rodiče) si to vyzkoušely. Náš Filípek si z celé chůze na pásu nejvíce vychutnával zkoumání všemožných šroubků a tlačítek. Bylo pro něj zcela přirozené chodit a za chůze se vrtat ve všem co má v dosahu rukou a tím mě naprosto dostal, protože mě vlastně předběhl a vyzkoušel si pracovat za chůze ještě dřív než já.

Nedočkavě jdu tedy shánět nějakou dřevěnou polici. Ani jsem si nedělal hlavu s jejím připevněním, nebo s výškou notebooku s ohledem na moji postavu a jdu na to. Rozhodl jsem se sepsat při tom své první pocity, takže následující text až do konce odstavce je prvním textem, který jsem za chůze kdy napsal.

"Právě chodím u svého notebooku" chce se mi napsat, ale zní to zatím pořád ještě divně, takže to musím dát do uvozovek. Ale je to fakt. Kráčím na pásu rychlosti 2 km/h a žasnu, jak je u toho možné zcela přirozeně pracovat na počítači. Měl jsem z toho větší obavy, protože již mám zkušenost z přechodu na ergonomickou klávesnici a tam to trvalo několik hodin, než jsem si zvykl. Tady se mi sice také podařilo párkrát klepnout vedle, nicméně na prvním řádku jsem se vracel asi 4x, na druhém 2x a na třetím už ani jednou. Myslím, že to bude nepřirozeným úhlem rukou, protože v lokti bych měl mít pravý úhel, ale spěchal jsem a mám tam daleko víc. Také na monitor musím koukat kamsi dolů. Každopádně než jsem se propsal až sem, normálně jsem si na to zvykl a píšu už uplně normálně. Z hlediska rychlosti nemám pocit, že by práce na počítači za současné chůze měla jakýkoliv vliv.  Číst cokoliv na displeji s rozlišením 1680x1050 je i při 15" také naprosto bez problémů a co mě překvapilo nejvíc - touchpad se dá také použít. Samozřejmě ve finále budu používat svojí ergonomickou klávesnici, velkou myš a 2 monitory - vše ve správné poloze, takže to bude ještě lepší.

Powered by OrdaSoft!